It looks like you are visiting our website from within the U.S.

The securities mentioned on this website are not being offered, and will not be sold, within the United States or to, or for the account or benefit of, any U.S. person. Hence, we cannot grant access.

If you are not accessing the website from within the U.S., please contact us for support.
In order to investigate the issue, please provide your geographical location and the time when you tried to access this website.

  • Netherland: 0800 - 0221864 / infomarkets@gs.com
  • Belgium: 0800 - 81963 / infomarkets@gs.com
  • Germany: 0800 - 6746367 / zertifikate@gs.com
  • Switzerland: 044 - 2241144 / swisswarrants@gs.com
Ana Sayfa

Basın Bülteni Goldman Sachs International, ÜNLÜ Menkul Değerler’in piyasa yapıcılığında 56 yeni varant ihraç etti

Yatırım Bankacılığı alanındaki küresel kuruluş Goldman Sachs International, 24 Ocak’ta Türkiye’de paya ve pay endeksine dayalı 56 adet yeni varant ihraç etti. BIST30, EREGL, THYAO, ASELS, TUPRS, SISE, GARAN olmak üzere 7 dayanak varlığa dayalı ve Borsa İstanbul’da işlem gören varantlar için ÜNLÜ Menkul Değerler piyasa yapıcılığı faaliyeti yürütecek.

Türkiye’de varant pazarının tek uluslararası oyuncusu ve küresel finans kuruluşu Goldman Sachs International, Borsa İstanbul’da işlem gören 56 yeni varant ihraç ederek Türkiye’de yatırımcılara sunduğu ürün gamını genişletti.

ÜNLÜ & Co grubu iştiraki ÜNLÜ Menkul Değerler’in piyasa yapıcılık faaliyetini yürütmeye yetkili aracı kurum olarak faaliyet göstereceği paya ve pay endeksine dayalı yeni varantlar BIST30, EREGL, THYAO, ASELS, TUPRS, SISE, GARAN olmak üzere 7 dayanak varlığa dayalı olarak ihraç edildi. Ayrıca, Goldman Sachs International, yeni ihraç edilen varantlarla ilgili bilgilere kolay erişilebilmesi amacıyla yeni internet sitesini (goldmansachs.com.tr) faaliyete geçirdi. İnternet sitesi ziyaretçileri, mevcut Goldman Sachs International varantlarının canlı gösterge fiyatları ve detaylı ürün bilgilerinin yanı sıra eğitici makaleler, küresel ekonomik analizler, izahname setleri ve duyurulara ulaşabilecek. Duyurulara ayrıca Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) ile piyasa yapıcı Ünlü Menkul Değerler A.Ş.’nin internet sitesinden (unlumenkul.com) de erişilebilecek.

Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan Goldman Sachs International Özel Yatırımcılar Ürün Grubu’nda Türkiye’den sorumlu Ivan Levchenko ve Thomas Knight “Goldman Sachs International olarak, ÜNLÜ Menkul Değerler işbirliği ileTürkiye’de, yatırımcılara portföylerini çeşitlendirme imkanı tanıyacak yeni varantların piyasaya sunulmasından heyecan duyuyoruz. Küresel piyasalarda varant ihracında 30 yıllık deneyimi ile Goldman Sachs International, Borsa İstanbul'da yatırımcılara sunulan, büyüyen bir varant portföyü üretmek için küresel işlem ekiplerimizin yenilikçi ürün tasarımı, teknolojisi ve likiditesini kullandı.” diyerek görüşlerini dile getirdiler.

ÜNLÜ Menkul Genel Müdürü Gamze Akgüney ise konuyla ilgili yaptığı açıklamada“25 yılı aşan tecrübesiyle Türkiye’nin öncü yatırım hizmetleri ve varlık yönetimi grubu olan ÜNLÜ & Co’nuniştiraki olarak , yenilikçi bir bakış açısı ile ürün yelpazemizigenişletmekten mutluluk duyuyor, . Goldman Sachs International ile işbirliğimiz kapsamında Borsa İstanbul’da işlem görecek daha fazla ürün için sabırsızlanıyoruz.” dedi.  


Goldman Sachs hakkında 

Goldman Sachs Group, geniş ve çeşitlendirilmiş bir müşteri tabanına yatırım bankacılığı, menkul kıymetler, yatırım yönetimi ve tüketici bankacılığı alanlarında geniş bir finansal hizmetler yelpazesi sunan lider bir küresel finans kuruluştur. 1869'da kurulan şirketin merkezi New York'tadır ve dünyadaki büyük finans merkezlerinde ofisleri bulunmaktadır.


ÜNLÜ & Co Hakkında

1996 yılında kurulan ÜNLÜ & Co Grubu, 25 yıldır sürdürdüğü faaliyetleri kapsamında Yatırım Hizmetleri Danışmanlığı, Sermaye Piyasaları Yatırım Danışmanlığı ve Aracılık Hizmetleri, Kurumsal Finansman ve Borç Finansmanı Danışmanlık Hizmetleri, Alternatif Yatırımlar ve Fon ve Portföy Yönetimi alanlarında yatırımcılara hizmet vermektedir.

ÜNLÜ Menkul Değerler çatısı altında ise DAHA Yatırım Danışmanlığı ile nitelikli bireysel ve kurumsal yatırımcılara kişiye özel yatırım danışmanlığı hizmetleri sunmaktadır.

Merkezi İstanbul’da olan ve 500’e yakın çalışanıyla faaliyet gösteren ÜNLÜ & Co Grubu’nun ayrıca İstanbul- Bağdat Caddesi, Ankara ve İzmir’de şubeleri, New York ve Londra’da ise iştirakleri bulunmaktadır.


Fotoğraf sahipleri: Adobe Stock – 1. Resim: Maximusdn

Aksi belirtilmedikçe Goldman Sachs ürünlerinin veri kaynağı, Goldman Sachs'tır.
Dil: tr | en
İletişim Hattı: 444 6096
Version: 0.9.21